New Boxed IMac 24″ (2021) 4.5K True Tone Retina Apple M1 512GB SSD 8GB RAM Mac OS Ventura Silver (Open Box)
Out of Stock! Be the first to know once this product is back in stock or kindly click on another product variation.
Call Sales: (0116) 326 3140
Original price was: £2,124.99.£1,299.99Current price is: £1,299.99.
Out of stock
×
Out of Stock! Be the first to know once this product is back in stock or kindly click on another product variation.



This item: New Boxed IMac 24" (2021) 4.5K True Tone Retina Apple M1 512GB SSD 8GB RAM Mac OS Ventura Silver (Open Box)
Out of stock
Original price was: £2,124.99.£1,299.99Current price is: £1,299.99.
Original price was: £2,124.99.£1,299.99Current price is: £1,299.99.
1 × Add Free Software Bundle with This Item (Optional).
In Stock
Original price was: £149.99.£0.00Current price is: £0.00.
Like this product? Add it to your favourites!
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Apple iMac 24" - Pay Less on New Open Boxed Items… Dive into a World of Vibrant Creativity!
- This Apple iMac is new. Although some products may be described as open-box, indicating that the box isn't sealed, some units may still come in sealed packaging.
- Outstanding capability iMac for all your multimedia and creative needs.
- Powerful M1 processor to enhance your productivity and entertainment.
- Expansive 512GB SSD to accommodate all your digital content comfortably.
- Fast 8GB RAM for seamless multitasking across numerous apps.
- Vibrant 24" Wide Screen Display. Impressive Integrated Apple GPU with 7 cores graphics for design, entertainment, and gaming.
- HD Retina Display delivers stunningly clear resolutions for vivid visuals.

Apple iMac - A Harmony of Power and Style, 24" All-in-One Excellence.
- Genuine Mac OS Ventura installed and ready for use.
- Built-in HD FaceTime Cam for FaceTime, video conferences, and more.
- Wireless: WIFI enabled for Wireless Broadband
- Power cable is included with this iMac and ready to go.
- Product Colour: Silver
- Warranty: Free 1 Year Warranty.

Save abundantly on open-box items - they're still brand new!
- Ready to pick up and use.
- Comes with a 1-Year Warranty (terms and conditions apply).
- Includes Free Shipping within the UK Mainland.
Specification Overview
| Brand | Apple |
|---|---|
| Release Year | 2021 |
| Condition | New |
| Operating System | Mac OS Ventura |
| Model Type | iMac |
| Warranty | Free 1 Year Warranty. |
| Processor Type | M1 |
| Storage Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 8GB |
| Screen Size | 24" |
| Retina | Yes |
| Graphics Card | Integrated Apple GPU with 7 cores |
| Colour | Silver |
| Webcam | HD FaceTime Cam |
| Wireless | WIFI enabled for Wireless Broadband |

New Boxed IMac 24″ (2021) 4.5K True Tone Retina Apple M1 512GB SSD 8GB RAM Mac OS Ventura Silver (Open Box)
Original price was: £2,124.99.£1,299.99Current price is: £1,299.99.Out of stock











