Apple iPad Air 13″ 2024 M2 – 128GB WiFi & Cellular 5G Unlocked – Blue – 100% BH
OurDeal Sale Now On
Unbeatable value. Once it's gone, it's gone!
Free 1 Year Warranty
Includes a one-year warranty.
Pay in 3 Installments 0% APR
Use PayPal Pay Later or Klarna at checkout to spread your cost over 3 interest-free payments.
Call Sales: (0116) 326 3140
Original price was: £1,004.99.£679.99Current price is: £679.99.
You Save: £325.00 than buying New.
In Stock


Like this product? Add it to your favourites!
Add to Wishlist
Add to Wishlist

Apple Apple iPad Air (6th Generation) 13" - Transform Your Ideas into Reality… Apple Innovation at Your Fingertips!
- Good condition, may have minor surface marks but with perfect performance at an unbeatable price.
- Exceptional Apple iPad Air (6th Generation) Blue ready to go for all your multimedia and creativity needs.
- Apple M2 processor to boost your work and play efficiency.
- 128GB storage, to ensure there is plenty of storage space for your apps.
- Crisp 13" Liquid Retina Multi-Touch display for applications, video and games.

Apple iPad - Where Portability Meets Power…Unleash Your Potential Anywhere.
- Factory reset with iOS, set up and ready to go.
- Connectivity: Bluetooth, USB-C
- Internet connectivity: Wi-Fi + 5G
- Each iPad includes charging cable, ensuring it’s ready to use right out of the box.
- Network: Unlocked

Load your favourite apps, watch video, listen to audio and surf the web.
- Suitable for home, student and business.
- Ideal for running applications, watching video, listening to audio and surfing the web.
- Ready to pick up and use.
- Comes with a 1-Year Warranty (terms and conditions apply).
- Includes Free Shipping within the UK Mainland.
Specification Overview
| Brand | Apple |
|---|---|
| Model Type | iPad |
| Model | Apple iPad Air (6th Generation) |
| Processor Type | Apple M2 |
| Processor Speed | 3.49GHZ |
| Storage Capacity | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Screen Size | 13" |
| Screen Resolution | 2732 x 2048 |
| Colour | Blue |
| Operating System | iOS |
| Connectivity | Bluetooth, USB-C |
| Condition | Good Condition |
| Release Year | 2024 |
| Warranty | Free 1 Year Warranty. |
| Display Type | Liquid Retina |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 5G |
| Network | Unlocked |

Apple iPad Air 13″ 2024 M2 – 128GB WiFi & Cellular 5G Unlocked – Blue – 100% BH
Original price was: £1,004.99.£679.99Current price is: £679.99.In Stock










